Biolampa Bioptron 2 + stojan

9399,00 

(8 recenzií zákazníkov)
prvá splátka 0 € | online schválenie | tovar ihneď |...kalkulačka

Naša metóda liečby svetlom vychádza z technológie ocenenej Nobelovou cenou a je plne certifikovaná pre neinvazívne urýchlenie uzdravovania a lekársku prevenciu širokej škály stavov, najmä: akné, poranení, športových úrazov, starnutia, artrózy a bolesti v krížoch.

Pre urýchlenie uzdravovania postačí 5 až 10 minút ošetrenia prístrojom BIOPTRON dvakrát denne.

Profesionálni zdravotníci volia BIOPTRON 2, pretože je vybavený väčším filtrom s priemerom 15 cm, je nastaviteľný do rôznych uhlov a dá sa umiestniť do troch rôznych držiakov.

Na sklade

Katalógové číslo: SUPERSET M8 Kategórie: Značka:

PREČO PROFESIONÁLI VOLIA BIOPTRON 2

Všetky tri zariadenia pre liečbu svetlom výrobkovej rady BIOPTRON sú klinicky testované a certifikované pre liečbu širokej škály zdravotných a kozmetických ťažkostí. Všetky sú určené pre rovnaké indikácie, líšia sa iba rozsahom liečby a veľkosťou. BIOPTRON 2 používajú predovšetkým profesionáli v nemocniciach, na klinikách, v kozmetických salónoch, kúpeľoch, športových a fyzioterapeutických klinikách po celom svete, pretože je schopný osvietiť rozsiahlejšiu plochu, čím umožňuje ošetrenie väčších častí tela, a teda šetrí čas potrebný pre terapiu.

K dispozícii sú tri rôzne stojany (pre domáce použitie, pre profesionálov a nástenný držiak), ktoré umožňujú čo najvýhodnejšie umiestnenie prístroja s ohľadom na priestorové nároky, praktickosť a jednoduchú nastaviteľnosť. Tvar prístroja BIOPTRON 2 spolu s rôznymi stojanmi umožňuje jednoduché nastavenie do najrozmanitejších polôh výhodných ako pre pacienta, tak pre ošetrujúci personál. Tým je zaistené maximálne pohodlie pacientov a čo najlepšie výsledky liečby.

Rýchlejšie uzdravovanie:
BIOPTRON využíva polychrómne (viacfarebné) vlny polarizovaného svetla prenikajúce do hĺbky. Klinické testy vykonávané vedcami po celom svete potvrdili hĺbku prenikania (25 mm), urýchlenie uzdravovania, podporu produkcie ATP a kolagénu a biostimuláciu buniek.

Základné vlastnosti prístroja BIOPTRON 2:

 • Dĺžku liečebného sedenia možno prednastaviť až na 95 minút a ľahko rozdeliť do minútových krokov.
 • Vďaka svojmu tvaru a širokej ponuke rôznych stojanov je toto liečebné zariadenie ľahko nastaviteľné a flexibilné.
 • BIOPTRON 2 je dodávaný s podlahovými stojanmi (profesionálny stojan a stojan v tvare Y), ktoré umožňujú optimálne nastavenie polohy a pohodlné ošetrenie všetkých požadovaných plôch tela. Vďaka špeciálnej nízkej konštrukcii podlahových stojanov sa prístroj ľahko zmestí pod posteľ alebo pod kreslo, čím ešte viac uľahčuje ošetrenie.
 • Jednoduchá montáž a nastavenie.
 • Zabudovaný elektronický spínač s mäkkým štartom a vypnutím.
 • Prístroj je úplne bezpečný, nie sú známe žiadne vedľajšie účinky.
 • Rovnako ako prístroje BIOPTRON MedAll a BIOPTRON Pro 1, tiež BIOPTRON 2 spĺňa európsku smernicu 93/42/EHS o zdravotníckych pomôckach i príslušné miestne predpisy. Naša činnosť počínajúc výskumom a vývojom cez posudzovanie dodávateľov a dodávky komponentov až po samotnú výrobu je prísne kontrolovaná.

Dôležité: všetky zariadenia BIOPTRON pre terapiu svetlom sú 100% bezpečné a využívajú polychromatické svetelné spektrum, ktoré neobsahuje UV žiarenie.

 

 • KÓD VÝROBKU: PAG-880-SET
 • NÁZOV VÝROBKU: BIOPTRON 2
 • HMOTNOSŤ NETTO: [KG]13.27
 • HMOTNOSŤ BRUTTO: [KG]15.56
 • POUŽITIE: Profesionálny lekársky prístroj na liečbu polarizovaným svetlom
 • HMOTNOSŤ STOJANU: 8.80 kg brutto / 8.20 kg netto
 • VÝROBCA: BIOPTRON AG – Sihleggstrasse 23, CH-8832 Wollerau – Switzerland
 • ROZMERY BALENIA: Rozmery zabaleného zariadenia 54,5 x 40 x 25 cm
 • ROZMERY BALENIA: STOJAN 85 x 94 x 26,5 cm
 • ROZMER FILTRA: cca 15 cm
 • FARBA: Biela
 • NAPÄTIE: Napájanie 100-240 V~, 50/60 Hz
 • SPOTREBA ENERGIE: 1.4 – 1.0 A
 • HUSTOTA VYVINUTEJ ENERGIE: priemerne 40 mW/cm²
 • ENERGIA SVETLA ZA MINÚTU: priemerne 2.4 J/cm²
 • MERNÝ VÝKON HALOGÉNU: 90 W
 • NAPÁJACÍ KÁBEL: Odpojiteľný
 • POISTKA: T2A/250 V
 • OCHRANA PRED PREHRIATÍM: ÁNO
 • BEZPEČNOSTNÁ TRIEDA: I
 • PREVÁDZKOVÁ TEPLOTA: pri používaní 10 °C do + 30 °C; pri skladovaní 0 °C do + 40 °C
 • VLNOVÁ DĹŽKA: 480 – 3400 nm
 • STUPEŇ POLARIZÁCIE: > 95% (590 – 1550 nm)
 • ZLOŽENIE: Zariadenie BIOPTRON 2 * Podlahový stojan * Prívodný kábel (odpojiteľný) * Ochranná páska na oči pre deti * Sprej OXY * Návod * Záručný list
 • DISPLEJ: ÁNO – digitálny
 • VYROBENÉ V: Švajčiarsko
 • ZÁRUKA: 5 záruka
 • OSVEDČENIE / VYHLÁSENIE: Vyhlásenie o zhode so smernicou 93/42/EHS o zdravotníckych pomôckach vydané výrobcom. Súhlas s používaním zdravotníckeho prístroja vydaný Úradom pre registráciu liečivých produktov, lekárskych zariadení a biocídnych produktov (Poľsko). Zhoda CE pre elektrické zariadenia. Certifikát kvality (EN ISO 13485). Certifikát systému riadenia kvality (smernica 93/42 / EHS) vydaný FDA. Certifikát DEKRA pre lekárske prístroje spĺňajúce prílohu II článok 3 smernice 93/42/EHS – (notifikovaný subjekt č. 0124). Vyhlásenie o zhode DEKRA (európsky notifikovaný subjekt) na všetky výrobky uvedené na trh v roku 2013 (07.21.2013).

8 hodnotení pre Biolampa Bioptron 2 + stojan

 1. MUDr. Miloslav Ptáček

  Lampu Bioptron používam vo svojej gynekologickej praxi a veľmi oceňujem analgetické, protizápalové a stimulačné účinky tejto svetelnej terapie. Je obzvlášť užitočná pri prevencii vzniku strií alebo pri liečbe všetkých druhov jaziev všeobecne či popraskaných bradaviek. Dosiahneme výrazné estetické zlepšenie vzhľadu jaziev, čo ženy ocenia najmä v letnej plavkovej sezóne. Ak sa jazva čo najskôr ošetrí svetelnou terapiou, je často krajšia, t. j. tenšia a vyblednutejšia, vďaka protizápalovým účinkom polarizovaného svetla. Svetelná terapia významne pomáha pri chronických zápaloch, ako je chronická kandidóza alebo kvasinkové infekcie.
  Moje dlhoročné skúsenosti so svetelnou terapiou sú veľmi pozitívne a liečbu lampou bioptron odporúčam každému, kto ju potrebuje.

 2. Ladislav Burian

  Lampu bioptron aktívne používam od polovice septembra 2010, keď sa osvedčila ako skvelá doplnková liečba pre našich basketbalistov, ktorí na majstrovstvách sveta získali striebornú medailu. V basketbalovom klube bežne používame svetelnú terapiu Bioptron ako doplnkovú liečbu všetkých najčastejších zranení, ktoré postihujú športovcov. Môžem potvrdiť, že ak sa svetelná terapia používa spolu s inými druhmi liečby, návrat k súťaženiu je až o tretinu rýchlejší.
  Ladislav Burian, masér

 3. MUDr. Hana Jarošová

  Lampu Bioptron používam u pacientov na liečbu pohybového aparátu, najmä pri syndróme bolestivého tkaniva. Ide najmä o zápal šliach, bolestivé končatiny, bolesti v dolnej a hornej časti chrbta alebo bolestivé body v podobe hrčky. Biolampu s úspechom používam aj na podporu hojenia čerstvých jaziev. So svetelnou terapiou mám výborné skúsenosti aj pri podpore liečby oparu alebo akné, pri liečbe degeneratívnych ochorení kĺbov a je ideálna aj na liečbu veľkých hematómov po totálnych endoprotézach bedrového a kolenného kĺbu.
  Odporúčam ju pre rehabilitačné centrá a ústavy, ako aj pre domácnosti.
  Pri domácom používaní je lampa Bioptron vhodná nielen na liečbu pohybového aparátu, ale aj pri prechladnutí, infekciách dutín alebo oparoch.

 4. MUDr. Miroslav Gašpar

  V nemocniciach neexistuje oddelenie, kde by terapia svetlom BIOPTRON nenašla svoje uplatnenie. V našom zdravotníckom zariadení najviac ošetrujeme terapiou svetlom BIOPTRON ochorenia pohybového aparátu, úrazy a neurologické ochorenia. V maximálnej miere ho využívame aj v detskej rehabilitácii ako jednu z mála fyzikálnych procedúr, ktorú môžeme aplikovať bez nežiadúcich účinkov.

 5. MUDr. Petr Havránek

  Sme radi, že na Klinike detskej chirurgie a traumatológie máme lampu Bioptron. Je to cenná doplnková metóda liečby poúrazových stavov a stavov po operáciách. Snažíme sa pacientom ponúkať čo najviac doplnkových liečebných postupov a sme veľmi radi, že medzi ne patrí aj svetelná terapia Bioptron. Používame ho vo fáze následnej starostlivosti aj v akútnej fáze, napríklad pri bolesti svalov. Zaradili sme ju aj po väčších operáciách, kde je väčšia rana, ako aj pri pooperačnej bolesti, poúrazových svalových pomliaždeninách alebo poúrazovej bolesti chrbtice. Lampu Bioptron by som odporučil ako doplnkovú metódu liečby aj iným klinikám. Svetelná terapia je vhodnou súčasťou komplexnej liečby.

 6. Kateřina Baďurová

  Bioptronovú lampu používam od začiatku svojej športovej kariéry. Viem, že naši fyzioterapeuti v klube používajú svetelnú terapiu Bioptron ako súčasť rekonvalescencie a zotavenia. Bioptron sa často používa v atletike, najmä pri podvrtnutí členka, bolesti achilovky alebo zápale šliach. Určite odporúčam svetelnú terapiu Bioptron. Viem, že – a teraz hovorím za športovcov v našom klube – športovci ho používajú.

 7. Mgr. Markéta Koutná

  Svetelnú terapiu Bioptron úspešne používam na liečbu pacientov už 10 rokov. Počas tohto obdobia bola svetelná terapia indikovaná niekoľkým stovkám pacientov. Najčastejšie ošetrovanými stavmi na Klinike rán sú bércové vredy, okolie ischemických rán, rôzne povrchové pomliaždeniny a rany, ostruhy, prevencia dekubitov…
  Účinky lampy Bioptron oceňujú chorí aj zdraví.

 8. MUDr. Pavel Kolář

  Bioptron používam v Centre pohybovej medicíny od marca 2015 nielen pre vrcholových športovcov. Spoločnosť Bioptron je lídrom v oblasti svetelnej terapie. Čo na ňom oceňujem? Jednoduché použitie, ktoré je zároveň bezbolestné, bezpečné a bez vedľajších účinkov. Áno, vrelo odporúčam.

Pridajte recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Kontakt

ZEPTER CLUB LIVE100
Petr Havel 
obchodný riaditeľ Zepter ČR

Eliášova 24, Praha 6

+421 800 808 888

havel@zepter.cz

ČO HOVORIA ZÁKAZNÍCI