ZEPTER AKCIOVÁ PONUKA – akčné zľavy až 35 % a darčeky v hodnote 160 EUR.

Vedeli ste, že každý týždeň nevedomky prehltnete mikroplasty veľkosti kreditnej karty?

Zdravá kuchyně, Zdravý život

Petr Havel

K tomu dochádza kvôli neviditeľným plastovým časticiam, ktoré kontaminujú naše potraviny a vodu. Vedci z Natural News varujú, že priemerný človek skonzumuje až päť gramov týchto mikroplastov týždenne, čo môže mať vážny vplyv na naše zdravie. Väčšina ľudí však netuší, že je súčasťou tohto globálneho problému…

Aké sú skutočné dôsledky tohto neviditeľného znečistenia? Prečítajte si viac informácií o tejto tichej hrozbe.

Nanoplasty – čo sú všetky plasty menšie ako 0,001 milimetra – sú záťažou pre vodu a moderné metódy výroby potravín, rovnako ako o niečo väčšie mikroplasty, ktoré sú už veľké 0,001 až 5 milimetrov a v niektorých prípadoch ich možno vidieť voľným okom. Väčšina mikroplastov a nanoplastov sa do potravinového reťazca človeka dostáva z obalov.

Ľudia, ktorí denne vypijú odporúčané dva litre vody z plastových fliaš, prehltnú len z tohto jediného zdroja 90 000 plastových častíc ročne. Pitie nefiltrovanej vody z vodovodu pridá ďalších 40 000 častíc ročne.

Skúmanie vzoriek črevného mikrobiómu odhalilo, že u väčšiny ľudí sa dnes črevné prostredie hemží mikročasticami aj nanočasticami plastov. To aspoň čiastočne vysvetľuje masívny nárast metabolických ochorení, ako sú cukrovka, obezita a chronické ochorenia pečene.

Zepter-čistička-vody-aqueena-mikroplasty

Mikro- a nanoplastické častice sú tiež spojené s lokálnymi zápalmi a imunitnými reakciami v tele, čo v konečnom dôsledku znamená, že zohrávajú úlohu aj pri autoimunitných ochoreniach. V súčasnosti je tiež všeobecne známe, že plasty, ako napríklad bisfenol-A (BPA), sú spojené s rakovinou.

„Zdravé črevá majú oveľa väčšiu šancu odvrátiť zdravotné riziká,“ hovorí Lukas Kenner, jeden zo spoluautorov novej štúdie na túto tému uverejnenej v časopise Exposure & Health. „Avšak lokálne zmeny v tráviacom trakte, ktoré sa vyskytujú napríklad pri chronických ochoreniach alebo dokonca pri chronickom negatívnom strese, ich môžu urobiť náchylnými na škodlivé účinky mikroplastov a nanoplastov.“

Plastové častice obsahujú aj ďalšie toxíny, ktoré ničia zdravie

V plastoch sa však nachádza mnoho ďalších toxických látok, ktoré ľudia konzumujú súčasne s jedlom a nápojmi.

Ďalšia štúdia z Dánska, publikovaná začiatkom roka 2022, ich identifikovala tisíce, vrátane zmäkčovadiel, ktoré robia plasty pružnejšími, až po repelenty proti hmyzu.

Plasty a ďalšie chemikálie, ktoré obsahujú, sú tichým zabijakom, pretože ľudia si zvyčajne ani neuvedomujú, že ich konzumujú.

Zepter-čistička-vody-aqueena-mikroplast

Ak tekutina vo fľaši nemá výraznú plastovú príchuť, chemické látky v nápoji sú zvyčajne skryté a neidentifikovateľné. Až keď človek ochorie, možno príčiny potenciálne vystopovať späť až po mikroplasty, ktoré sa do tela dostali z potravín a nápojov.

V nedávnej štúdii sa zistilo, že v závislosti od miesta, kde človek žije, a od toho, čo konzumuje a pije, prijme až päť gramov plastov týždenne, čo je veľkosť kreditnej karty. Časť z toho sa vylúči, ale zvyšok postupne tvorí výstelku črevnej steny alebo sedimentované toxíny v dôsledku vstrebávania do tela.

V kombinácii so všetkými ostatnými toxínmi, ktoré ľudia vedome konzumujú, ako sú farmaceutické lieky a spracované potraviny, sú mikroplasty a nanoplasty neželaným „receptom“ na budúcu zdravotnú katastrofu a môžu byť dôvodom, prečo sú chronické ochorenia v súčasnosti skôr normou ako výnimkou.

Výskumný tím novej štúdie tiež zistil, že minerálne vody sú často kontaminované xenohormónmi vylúhovanými z PET fliaš.


Vedeli ste, že…
– xenohormóny nie sú pravé hormóny, ale prostredníctvom interakcie s hormonálnymi receptormi v ľudskom tele ovplyvňujú hospodárenie s estrogénom;
– ak je žena vystavená ženským (t. j. samičím) xenohormónom, narúšajú jej rovnováhu a stáva sa neplodnou;
– to je napríklad jeden z dôvodov, prečo sa v posledných desaťročiach u ľudí pozoruje zvýšený výskyt neplodnosti a rakoviny v súvislosti s hormonálnymi poruchami.


Ľudia s chronickými zdravotnými komplikáciami by sa mali plastom vyhýbať vždy a všade, kde je to možné, aby čo najviac znížili dodatočné toxické zaťaženie svojho už aj tak oslabeného organizmu.

Zepter-čistička-vody-aqueena-plast

Vyhýbanie sa plastom a zdrojom, ktoré obsahujú plastové častice, prirodzene pomáha nášmu telu udržať si dobré zdravie.

„Všetky plasty sú vyrobené z toxických chemikálií,“ môžete si prečítať na Natural News. „Myslieť si, že sa nedostanú do vody, znamená úplne ignorovať nebezpečenstvo týchto toxínov.“

Kúpte si filter na vodu v našom e-shope

Ak ste sa rozhodli filtrovať pitnú vodu pomocou čističiek Zepter priamo v pohodlí domova, máme pre vás skvelú správu!

Práve teraz je čas vziať svoje zdravie do vlastných rúk a zaobstarať si čističku vody Zepter. Spoločnosť Zepter ponúka vysokokvalitné a klinicky overené zariadenia, ktoré sa dajú ľahko používať v domácnosti. Vďaka špeciálne navrhnutému dizajnu a pokročilej technológii vám spoločnosť Zepter umožňuje pohodlne a efektívne využívať výhody čistej a zdravej vody priamo u vás doma.

A pretože poznáme dokonalý výkon reverznej osmózy, máme pre vás špeciálnu ponuku. Navštívte stránku e-shopu a objednajte si čističku vody Zepter ešte dnes za špeciálnu cenu. Získajte nielen výhody čistej vody, ale aj našu záruku kvality a spokojnosti.

Pri kúpe vodného filtra z nášho internetového obchodu získate nielen výkonné čistenie vody, ale aj dôveryhodnosť, výhody a odbornú podporu nášho tímu. Neotáľajte a využite túto výzvu! Kúpte si čistič vody Zepter v našom e-shope a začnite svoju cestu za skvelým zdravím a lepšou kvalitou života ešte dnes.

Vyberte si z našich najpredávanejších čističiek Zepter za špeciálnu cenu:

Zdroj: naturalnews.com, obrázky: freepik.com

0 komentárov

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *