ZEPTER AKCIOVÁ PONUKA – akčné zľavy až 35 % a darčeky v hodnote 160 EUR.

MUDr. Jarošová: svetelná terapia Bioptron prináša pacientom úľavu a nádej na zlepšenie zdravia

Světelná terapie, Zdravý život

Petr Havel

Pozývame vás k rozhovoru s doktorkou Hanou Jarošovou z Bioregeneračného a rehabilitačného centra v Říčanoch o využití bioptronovej lampy v praxi.


Ako sama hovorí: „Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že svetelná terapia naozaj funguje! Ak je niekto veľmi chorý, odporúčam kúpiť si lampu Bioptron.


V bioregeneračnom a rehabilitačnom centre sa zaoberáme problémami pohybového aparátu – diagnostikou, poradenstvom a liečbou, vrátane fibromyalgie. Naše ďalšie špecializácie sú: fyzioterapia, fyzikálna terapia, akupunktúra, detoxikácia organizmu, redukcia hmotnosti, liečba celulitídy, poruchy pamäti, detská fyzioterapia.
(MUDr. Jarošová Hana)


S akými zdravotnými problémami najčastejšie prichádzajú ľudia do Bioregeneračného a rehabilitačného centra?

Pacienti prichádzajú do nášho centra najmä s problémami pohybového aparátu. V najväčšom percente prípadov sa zaoberáme bolesťami chrbta, chrbtice, bedrovej, krčnej chrbtice… Svetelná terapia sa najčastejšie uplatňuje napríklad pri epikondylitíde (tzv. tenisový a golfový lakeť), zápale šľachy bicepsu alebo syndróme karpálneho tunela.

Ako dlho a s akými výsledkami používate lampu Bioptron?

Bioptronovú lampu čiže fototerapiu používam s veľmi dobrými výsledkami od začiatku 90. rokov, najprv v rehabilitačnom ústave v Kladruboch a teraz v mojej súkromnej praxi. V Kladruboch sme lampu zakúpili najmä na liečbu entezopatií (bolestivých syndrómov spôsobených zápalovými a degeneratívnymi procesmi v oblasti šliach, väzov a kĺbových puzdier), ťažko sa hojacich zlomenín, nehojacich sa jaziev, kožných lézií a preležanín.

U pacientov s preležaninami sme zhotovili fotodokumentáciu priebehu liečby dekubitov. Naše skúsenosti ukázali, že v 99 % prípadov došlo pri aplikácii svetelnej terapie k zlepšeniu. Okrem lampy Bioptron sme, samozrejme, používali protizápalové matrace s pumpičkami a postupovali sme podľa klasickej chirurgickej metodiky – preväzy, odstránenie nekrotického tkaniva, vyčistenie rany chirurgickými nožnicami, dezinfekcia…

Svetelnú terapiu Bioptron sme zaradili vo fáze, keď bola rana vyčistená a ešte nie dezinfikovaná. Zvyčajne sme používali svetlo 10 až 12 minút raz denne. Pacienti túto liečbu prijali pozitívne, pretože mali nádej na zlepšenie.

liečba Bioptronom

V ktorých prípadoch indikujete použitie svetelnej terapie Bioptron?

V súčasnosti využívam bioptronovú lampu v Bioregeneračnom a rehabilitačnom centre v Říčanoch na liečbu ochorení pohybového aparátu, najmä bolestivého syndrómu. Ide najmä o zápaly šliach (entezitídy), bolestivé šľachy (entezopatie), napr. preťaženie šliach bez zápalového ochorenia, bolesti dolnej a hornej časti chrbta alebo bolestivé spúšťacie body vo forme hrčky, napr. v krčnom svale.

Biolampa sa úspešne používa aj na podporu hojenia čerstvých jaziev, t. j. laicky povedané, jaziev, ktoré majú červenú farbu. V tomto konkrétnom prípade odporúčam svietiť na postihnuté miesto 2-krát denne po dobu 15 minút. So svetelnou terapiou máme dobré skúsenosti aj pri podpore liečby oparu (herpes simplex) alebo akné.

Svetelná terapia má analgetický účinok, a preto znižuje bolesť. Aký je váš názor na používanie liekov a svetelnej terapie alebo akupunktúry pri liečbe bolestivých stavov pri reumatoidných ochoreniach?

Z hľadiska reumatológie sa svetelná terapia využíva najmä pri liečbe degeneratívnych ochorení kĺbov, ako je artritída, v kombinácii s farmakoterapiou, akupunktúrou, fytofarmakami alebo chondroitinsulfátmi.

Pokiaľ ide o používanie liekov na tlmenie bolesti, každý lekár má svoj vlastný názor. Moja osobná skúsenosť je taká, že klasické lieky majú vedľajšie účinky, ako napríklad gastrotoxicita nesteroidných antireumatík. Pri ich dlhodobom a pravidelnom užívaní tak hrozí nielen riziko žalúdočných vredov, ale aj nežiaduci negatívny vplyv na funkciu pečene alebo obličiek.

Mnohí pacienti s degeneratívnym ochorením kĺbov mi však pri príchode do ordinácie povedia, že nemajú záujem o konvenčnú liečbu, pretože už majú žalúdočné vredy alebo zlú pečeň, a preto chcú predpísať inú liečbu. V týchto prípadoch sa potom používa svetelná terapia, akupunktúra, akupresúra alebo homeopatiká.

Treba však dodať, že pri liečbe bolestivých degeneratívnych ochorení kĺbov zohrávajú pri znižovaní celkovej bolesti okrem samotnej liečby dôležitú úlohu aj ďalšie faktory – je potrebné zmeniť životný štýl a režim (napr. odstrániť nadváhu), viac sa hýbať a začať sa zdravo stravovať.

MUDr. Jarošová Hana

MUDr. Hana Jarošová

Mohli by ste na základe vlastných skúseností uviesť niektoré ďalšie spôsoby použitia svetelnej terapie Bioptron?

Svetelná terapia Bioptron je ideálna aj na liečbu veľkých hematómov po totálnych endoprotézach bedrového a kolenného kĺbu. Keď sa postihnutá oblasť osvetľuje 2-krát denne po dobu 10 minút, hematómy sa rýchlejšie vstrebávajú.

Skvelé výsledky som dosiahla aj pri svetelnej terapii v kombinácii s mäkkými technikami a Priessnitzovým zábalom pri liečbe organizovaného hematómu (t. j. hematómu, ktorý je starý 3 – 4 týždne), čo dokazuje prípad mojej 17-ročnej pacientky. Vďaka tejto liečbe sa vyhla bolestivej operácii stehna, na ktorom mala veľký organizovaný hematóm po úraze na lyžiach.

Farebnú terapiu Bioptron – v tomto prípade len s modrým filtrom – som vyskúšala aj pri liečbe zlomenín, ktoré sa vďaka aplikácii modrého svetla rýchlejšie zahojili.

Odporučili by ste svetelnú terapiu Bioptron iným rehabilitačným centrám alebo domovom?

Svetelnú terapiu by som určite odporučila rehabilitačným centrám a inštitúciám, ako aj domácnostiam. Výsledky liečby sú veľmi dobré – a lampa Bioptron je veľmi spoľahlivé zariadenie. V našom centre ju intenzívne používame od roku 1995 bez akejkoľvek poruchy alebo potreby servisného zásahu. Pri domácom použití je lampa Bioptron vhodná nielen na liečbu ochorení pohybového aparátu, ale aj pri prechladnutí, infekciách dutín a oparoch.

Z vlastnej skúsenosti preto môžem potvrdiť, že svetelná terapia naozaj funguje! Ak je niekto veľmi chorý, odporúčam zakúpiť si lampu Bioptron.

Rozhovor MUDr. Hany Jarošovej z Bioregeneračného a rehabilitačného centra v Říčanoch pre Zepter International


Kúpte si Bioptron v našom e-shope, aktuálne za zvýhodnenú cenu

Ak ste sa rozhodli využívať svetelnú terapiu Bioptron priamo v pohodlí domova, máme pre vás skvelú správu!

Bioptron si môžete kúpiť priamo v našom e-shope, ktorý vám poskytuje jedinečné výhody a zaručenú kvalitu. Nasledujúce dôvody vás presvedčia, prečo by ste si mali kúpiť Bioptron práve u nás.

Záruka kvality: naša spoločnosť je oficiálnym autorizovaným predajcom Bioptronu.
Odborné poradenstvo: náš tím je dobre vyškolený a kvalifikovaný, aby vám poskytol podporu a odpovede na všetky otázky týkajúce sa Bioptronu a jeho používania.
Výhodné ponuky a zľavy: v našom e-shope pravidelne uvádzame výhodné ponuky a zľavy na Bioptron a súvisiace produkty.
Bezpečné a rýchle nakupovanie: naším cieľom je poskytovať vám bezpečné a rýchle nakupovanie.
Zákaznícky servis: vaša spokojnosť je našou prioritou.

Zakúpením prístroja Bioptron z nášho e-shopu získate nielen výkonný terapeutický prístroj, ale aj dôveryhodnosť, výhody a odbornú podporu nášho tímu.
Neotáľajte a využite túto výzvu! Kúpte si Bioptron v našom e-shope a začnite svoju cestu k úľave od bolesti a zlepšeniu kvality života ešte dnes.

Vyberte si z našich najpredávanejších produktov Bioptron za zvýhodnenú cenu:

0 komentárov

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *