ZEPTER AKCIOVÁ PONUKA – akčné zľavy až 35 % a darčeky v hodnote 160 EUR.

Skúsenosti MUDr. Miroslava Gašpara s terapiou svetlom BIOPTRON

Světelná terapie

Petr Havel

O skúsenostiach lekárov so svetelnou terapiou Bioptron sme sa rozprávali s doktorom M. Gašparom.

MUDr. Miroslav Gašpar je špecialista na fyzioterapiu, balneológiu, akupunktúru a liečebnú rehabilitáciu. Je zakladateľom centra RehabMed v Dunajskej Strede. Do svojej praxe zaviedol aj prvky čínskej medicíny.

Polarizované svetlo nachádza uplatnenie v rade medicínskych odborov. Medzi najdôležitejšie indikácie patria:

  1. kožné problémy: bercove vredy, dekubity, pooperačné jazvy, akné, herpes
  2. ochorenia pohybového aparátu: bolesti spodnej časti chrbta, artrotické postihnutie klbov, artritída, epikondylitída
  3. gynekológia a pôrodníctvo: strie v období tehotenstva, jazvy po epiziotómii, praskliny prsných bradaviek, mastitída

Používanie terapie svetlom Bioptron je bezpečné a nie je viazané len na zdravotnícke zariadenia, ale je ideálne na využitie v domácom prostredí. Medzi dalšie výhody Bioptronu patrí velká škála indikácií, cenová nenáročnosť a možnosť liečenia i v období tehotenstva.

MUDr. Gašpar Miroslav

Kedy ste prvýkrát počuli o terapii svetlom? Ako dlho vy osobne pracujete s terapiou svetlom BIOPTRON?

Prvýkrát som sa s ňou stretol pred 20 rokmi, ked sme otvárali nové lôžkové rehabilitacné oddelenie. Na Slovensku nebolo vtedy žiadne zastúpenie, a tak sa nám podarilo zabezpečit jeden z prvých prístrojov Bioptron cez zastúpenie v Prahe. Vedeli sme z literatúry o účinkoch polarizovaného svetla, ale jej prvé použitie nás príjemne prekvapilo a dodnes zostalo v pamäti.

Na rehabilitačné lôžkové oddelenie bol k nám preložený mladý muž po tažkom úraze na motorke, kde utrpel vážny úraz dolnej končatiny a táto mu musela byť amputovaná. Pahýl sa nedarilo nijakou, dovtedy známou liečbou zhojit , čo nám bránilo v dalšej rehabilitácii. Po aplikácii terapie svetlom BIOPTRON sme dosiahli velmi rýchle zhojenie a mohli sme zahájit oprotézovanie a následnú rehabilitáciu. Pacient je z Dolného Štálu, prednedávnom bol opät mojim pacientom a velmi dobre si pamätá na prvé použitie BIOPTRONU na našom pracovisku.

Zepter Bioptron Pro - sportovní úrazy

Ako lekár pôsobíte v oblasti fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. Na aké diagnózy najčastejšie aplikujete na vašom pracovisku terapiu svetlom BIOPTRON?

Samotný odbor fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia je mimoriadne široký a aj spektrum diagnóz, ktoré na FRO pracoviskách liečime, je rozsiahly. Prakticky u každej diagnózy, až na malé výnimky, môže byt svetelná terapia BIOPTRON súčastou liecebných postupov. Predsa však najviac ošetrujeme ochorenia pohybového aparátu, pod ktoré zahrname degeneratívne procesy klbov, akútne a chronické bolesti šliach a šlachových úponov, reumatické ochorenia.

Je doslova epidémia ochorení chrbtice, kde tiež využívame terapiu svetlom. Na našom pracovisku ošetrujeme početnú skupinu úrazov a neurologických ochorení.

V maximálnej miere sa využíva v detskej rehabilitácii, kde je ako jedna z mála fyzikálnych procedúr, ktorú môžeme aplikovat bez nežiadúcich účinkov.

Vzhladom na dlhodobé skúsenosti, v akých ďalších oblastiach by ste odporučili aplikovať terapiu svetlom BIOPTRON?

Podrobne som si preštudoval indikácie používania terapie svetlom BIOPTRON a s prekvapením som zistil, že je pomerne málo odporúčaný na použitie pri poškodeniach periférneho nervového systému. Na našom pracovisku sme s mimoriadne dobrým efektom ošetrili desiatky pacientov s ochrnutím tvárového nervu, u detí tak aj u dospelých.

Pôsobil som 15 rokov ako lekár vtedy popredného futbalového klubu TJ DAC Dunajská Streda a dospel som k presvedčeniu, že každý športovec by mal používať terapiu svetlom BIOPTRON, ktorá výrazne urýchluje proces hojenia práve po športových úrazoch.

Využívate terapiu svetlom aj vy osobne, prípadne vaša rodina? Pri akých zdravotných problémoch?

Áno, využívam terapiu svetlom ja osobne a aj moja celá rodina.

U mojej manželky som ihned po rozsiahlom operačnom zákroku zahájil terapiu svetlom BIOPTRON 2 a doslova, akoby zázrakom, bol proces hojenia mimoriadne rýchly. Určite najužitočnejším darčekom na Vianoce pre mojich rodičov bol prístroj BIOPTRON, ktorý má výrazné uplatnenie aj vo vyšších vekových skupinách.

Gašpar Mir., MUDr.

MUDr. Miroslav Gašpar

Odporučili by ste používanie terapie svetlom Bioptron aj svojim kolegom?

Určite by som terapiu svetlom BIOPTRON odporučil po vyše 20-ročných skúsenostiach aj svojim kolegom. Prakticky neexistuje v nemocniciach oddelenie, či ambulancia, kde by nenašla svoje uplatnenie.

Rozhovor spoločnosti Zepter poskytol MUDr. Miroslav Gašpar – špecialista na fyziatriu, balneológiu a liecebnú rehabilitáciu.


Bioptron si môžete zakúpiť na našom e-shope, teraz je v akcii.

Ak ste sa rozhodli využiť svetelnú terapiu pomocou zariadenia Bioptron priamo v pohodlí vášho domova, máme pre vás skvelú správu!

Práve teraz je tá správna chvíľa prevziať zodpovednosť za svoje zotavenie a vyskúšať svetelnú terapiu s Bioptronom. Bioptron je vedúcou značkou v oblasti svetelnej terapie, ktorá ponúka profesionálne a klinicky overené zariadenia, ktoré je možné ľahko používať doma. Vďaka špeciálne navrhnutému dizajnu a pokročilej technológii vám Bioptron umožní využívať výhody svetelnej terapie pohodlne a efektívne vo vlastnom byte.

A pretože poznáme silu svetelnej terapie, máme pre vás špeciálnu ponuku. Navštívte stránku nášho e-shopu a objednajte si Bioptron ešte dnes za akčnú cenu. Získate nielen výhody svetelnej terapie, ale aj našu záruku kvality a spokojnosti.

Zakúpením Bioptronu na našom e-shope získate nielen výkonné terapeutické zariadenie, ale aj dôveryhodnosť, výhody a odbornú podporu od nášho tímu. Neotáľajte a využite túto výzvu k akcii! Poďte si kúpiť Bioptron na našom e-shope a začnite cestu k úľave od bolesti a zlepšeniu kvality života už dnes.

Vyberte si z našej ponuky najpredávanejších produktov Bioptron za akčnú cenu:

0 komentárov

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *