ZEPTER AKCIOVÁ PONUKA – akčné zľavy až 35 % a darčeky v hodnote 160 EUR.

Tenisový lakeť a svetelná terapia: od bolesti k úľave pomocou modernej technológie

Světelná terapie, Zdravý život

Petr Havel

Vitajte u tohto článku, v ktorom sa venujeme inovatívnemu prístupu k liečbe tenisového lakťa. V čom je inovatívny? Prináša osvetlenie – doslova! Áno, hovoríme o svetelnej terapii a jej ohromujúcom účinku na zmiernenie bolesti a urýchlenie hojenia. Ak ste sa niekedy potýkali s tenisovým lakťom a hľadali ste účinné riešenie, potom tu ste na správnom mieste.

Zameriame sa na revolučné výhody svetelnej terapie pri liečbe tenisového lakťa. Budeme sa zaoberať otázkou, čo to vlastne tenisový lakeť je a aké sú jeho príznaky. Predstavíme vám aj účinnosť svetelnej terapie a to, ako sa môže stať vaším spojencom na ceste k zotaveniu.

Ponúkneme vám aj prehľad konkrétnych metód a techník svetelnej terapie, ktoré sa osvedčili pri liečbe tenisového lakťa. Nejde však len o teoretické informácie: predstavíme vám aj inovatívny produkt, ktorý vám môže poskytnúť prístup k tejto modernej technológii priamo u vás domaBioptron.

Ak ste odhodlaní prekonať bolesť tenisového lakťa a zažiť úľavu a rýchlejšie uzdravenie pomocou modernej technológie, čítajte ďalej. Naša výzva je jednoduchá: objavte silu svetelnej terapie a zaobstarajte si vlastný Bioptron, ktorý vám otvorí bránu k bezbolestnému a účinnému zotaveniu.

Ste pripravení na svetlo nových možností? Pridajte sa k nám a zistite, ako môže svetelná terapia zmeniť váš súčasný život s tenisovým lakťom.


Kamila Špráchalová, zákaznice

Lampa Bioptron ma zaujala svojou širokou škálou liečebných indikácií, ergonómiou a nízkou hmotnosťou. Zo všetkých strán neustále počúvam príbehy o tom, ako svetelná terapia pomáha. Preto som sa rozhodla zaobstarať ju aj pre našu rodinu. Moja mama ju veľmi oceňuje, trpí tenisovým lakťom. Je skvelé, že si môže „svietiť“ doma a nemusí chodiť k lekárovi na doliečenie.
– Kamila Špráchalová, zákazníčka


Čo je tenisový lakeť?

Tenisový lakeť (známy aj ako laterálna epikondylitída) je bolestivé ochorenie postihujúce vonkajšiu časť lakťového kĺbu. Hoci názov je odvodený od tenisu, tenisový lakeť sa neobmedzuje len na tenistov. Je to bežný problém, ktorý postihuje ľudí vykonávajúcich opakované pohyby, ktoré zaťažujú svaly pripojené k vonkajšiemu lakťovému kĺbu.

Príznaky tenisového lakťa

 • Bolesť: najčastejším príznakom je bolesť vonkajšieho lakťového kĺbu. Bolesť sa môže šíriť do priľahlých svalov, ako je predlaktie a rameno.
 • Zhoršenie bolesti pri pohybe: bolesť je zvyčajne horšia pri stláčaní predmetov, ohýbaní alebo narovnávaní zápästia a pri opakovaných pohyboch ruky a predlaktia.
 • Citlivosť a opuch: môže sa vyskytnúť citlivosť na dotyk vo vonkajšom lakťovom kĺbe. Niektorí ľudia môžu pozorovať aj mierny opuch.

Príčiny tenisového lakťa

Hlavnou príčinou tenisového lakťa je preťaženie svalov a šliach pripojených k vonkajšiemu lakťovému kĺbu. Medzi najčastejšie príčiny patria:

 • Opakujúce sa pohyby, zahŕňajúce predlaktia a zápästia, ako napríklad tenisový úder, alebo opakujúce sa činnosti pri športoch, ako je golf alebo stolný tenis, môžu preťažiť svaly a šľachy.
 • Nesprávna technika: nesprávna technika pri športe alebo opakované pohyby v každodennom živote môžu zvýšiť riziko vzniku tenisového lakťa.
 • Slabé svaly: oslabené svaly predlaktia môžu zvýšiť zaťaženie šliach a prispieť k vzniku tenisového lakťa.
tenisový loket a Bioptron

Diagnostika tenisového lakťa

Diagnostika tenisového lakťa zahŕňa lekárske vyšetrenie a podrobnú diskusiu o vašich príznakoch a nedávnych fyzických aktivitách. Lekár môže tiež vykonať špecifické testy, ako napríklad test tlaku na svaly lakťa a testy pohyblivosti kĺbov, röntgenové snímky alebo magnetickú rezonanciu.

Je dôležité, aby tenisový lakeť bol správne diagnostikovaný, aby sa mohla začať vhodná liečba a aby sa minimalizoval vplyv na vaše každodenné aktivity.

Svetelná terapia a jej výhody

Svetelná terapia je moderný a účinný prístup k liečbe. Jej princípy pôsobenia na bunkovej úrovni prinášajú množstvo výhod vrátane urýchleného hojenia a zmiernenia bolesti. Táto inovatívna metóda sa stáva čoraz populárnejšou ako súčasť komplexnej liečby, vrátane napríklad tu diskutovaného tenisového lakťa.

Svetelná terapia je moderná a neinvazívna metóda využívajúca špecifické svetelné zdroje na liečbu tenisového lakťa. Predstavuje alternatívu ku konvenčným metódam liečby a ponúka mnoho výhod.

Aký je princíp liečby svetlom a úľavy od bolesti? Svetelná terapia využíva špecifické vlnové dĺžky svetla, napríklad nízkoúrovňový laser alebo LED svetlo. Svetlo preniká do tkanív a interaguje s bunkami a tkanivovými štruktúrami. Stimuluje mitochondrie v bunkách, čo zlepšuje energetický metabolizmus buniek a urýchľuje hojenie. Má protizápalový účinok a pomáha znižovať bolesť a opuch v postihnutej oblasti.

bolestivý loket a Bioptron

Použitie svetelnej terapie pri liečbe tenisového lakťa

Svetelná terapia ponúka širokú škálu metód a techník, ktoré sa osvedčili pri liečbe tenisového lakťa. Medzi tieto metódy patria:

 • Laserová terapia: použitie nízkovýkonného laserového žiarenia stimuluje regeneráciu tkaniva, znižuje zápal a bolesť a podporuje hojenie tenisového lakťa.
 • LED terapia: LED diódy vyžarujú špecifické vlnové dĺžky svetla, ktoré majú protizápalové a analgetické účinky, pomáhajú obnovovať poškodené tkanivá a urýchľujú hojenie tenisového lakťa.
 • Infračervená terapia: infračervené svetlo zohrieva tkanivá, zlepšuje krvný obeh a uvoľňuje svalové napätie, čím znižuje bolesť a urýchľuje hojenie tenisového lakťa.
 • Fotodynamická terapia: kombinácia svetelného žiarenia a prípravku citlivého na svetlo pomáha potlačiť bunky spôsobujúce zápal a podporiť regeneráciu tkanív tenisového lakťa.

Uvedené metódy svetelnej terapie majú niekoľko výhod pri liečbe tenisového lakťa:

 • Zmiernenie zápalu: svetelná terapia zmierňuje zápal v oblasti tenisového lakťa, čo prispieva k úľave od bolesti.
 • Zlepšenie hojenia: stimulácia svetelnou terapiou podporuje rýchlejšie hojenie tkanív tenisového lakťa a zlepšuje regeneráciu buniek.
 • Analgézia: svetelná terapia môže pôsobiť ako analgetikum, čím znižuje citlivosť na bolesť a zlepšuje pohodlie počas liečby.
 • Bezpečnosť a neinvazívnosť: metódy svetelnej terapie sú šetrné k tkanivám a sú neinvazívne, čím sa minimalizujú vedľajšie účinky a riziká.

Vďaka týmto konkrétnym metódam a technikám svetelnej terapie je možné účinne a bezpečne liečiť tenisový lakeť. Budete nadšení výsledkami, ktoré vám prinesú úľavu od bolesti, ako aj očakávané zlepšenie kvality života.

akutní bolest tenisového lokte a Bioptron

Bioptron – inovatívny produkt pre svetelnú terapiu

Bioptron je inovatívny produkt v oblasti svetelnej terapie, ktorý ponúka skvelé riešenie na liečbu tenisového lakťa. Jeho výhody a účinky na zmiernenie bolesti a urýchlenie hojenia sú nenahraditeľné.

Bioptron ponúka širokú škálu funkcií a aplikácií. Môžete ho jednoducho aplikovať priamo na postihnuté miesto, čo umožňuje presnú a cielenú liečbu. Vďaka kompaktnému dizajnu je aj prenosný, čo vám umožní používať ho v pohodlí domova.

Jeho účinnosť spočíva v podpore regenerácie buniek, zlepšení krvného obehu a znížení zápalu. Svetelná terapia pomocou prístroja Bioptron môže priniesť rýchlu úľavu od bolesti tenisového lakťa a urýchliť proces hojenia.

Používanie prístroja Bioptron je jednoduché a bezpečné. Stačí aplikovať svetlo na postihnuté miesto podľa odporúčania a používať pravidelne v predpísanom časovom rámci. S jeho pomocou sa môžete aktívne podieľať na svojom liečení a rýchlo sa vrátiť k normálnemu fungovaniu.

Bioptron je skutočne inovatívny výrobok, ktorý prináša nádej a úľavu ľuďom trpiacim tenisovým lakťom. Jeho účinnosť, jednoduché používanie a bezpečnosť z neho robia ideálnu voľbu pre každého, kto hľadá účinnú liečbu svetelnou terapiou.

ošetření bolesti lokte a Bioptron

Kúpte si Bioptron v našom e-shope, aktuálne za zvýhodnenú cenu

Ak ste sa rozhodli využívať svetelnú terapiu Bioptron priamo v pohodlí domova, máme pre vás skvelú správu!

Bioptron si môžete kúpiť priamo v našom e-shope, ktorý vám poskytuje jedinečné výhody a zaručenú kvalitu. Nasledujúce dôvody vás presvedčia, prečo by ste si mali kúpiť Bioptron práve u nás.

Záruka kvality: naša spoločnosť je oficiálnym autorizovaným predajcom Bioptronu.
Odborné poradenstvo: náš tím je dobre vyškolený a kvalifikovaný, aby vám poskytol podporu a odpovede na všetky otázky týkajúce sa Bioptronu a jeho používania.
Výhodné ponuky a zľavy: v našom e-shope pravidelne uvádzame výhodné ponuky a zľavy na Bioptron a súvisiace produkty.
Bezpečné a rýchle nakupovanie: naším cieľom je poskytovať vám bezpečné a rýchle nakupovanie.
Zákaznícky servis: vaša spokojnosť je našou prioritou.


Zbyněk Tauš, zákazník

S bioptronovou lampou som naozaj spokojný. V kombinácii so sprejom Oxy som ju používal na urýchlenie hojenia a zmiernenie bolesti, napríklad na vykĺbený malíček po páde z bicykla alebo na pomliaždený palec pri volejbale. Kombinácia lampy Bioptron a spreja Oxy naozaj funguje. S manželkou sme si tiež liečili tenisový lakeť pomocou svetelnej terapie. Boľavý bok, rezné rany, prechladnutie… nielen s tým si dokáže poradiť svetelná terapia. Lampu Bioptron si berieme dokonca aj na dovolenku!

– Ing. Zbyněk Tauš, zákazník


Zakúpením prístroja Bioptron z nášho e-shopu získate nielen výkonný terapeutický prístroj, ale aj dôveryhodnosť, výhody a odbornú podporu nášho tímu.
Neotáľajte a využite túto výzvu! Kúpte si Bioptron v našom e-shope a začnite svoju cestu k úľave od bolesti a zlepšeniu kvality života ešte dnes.

Vyberte si z našich najpredávanejších produktov Bioptron za zvýhodnenú cenu:

Zhrnutie výhod svetelnej terapie a produktu Bioptron pri liečbe tenisového lakťa

Svetelná terapia sa stáva čoraz uznávanejšou a obľúbenejšou metódou liečby tenisového lakťa. Pravdaže: ide o inovatívny prístup, ktorý ponúka množstvo výhod pre tých, ktorí sa potýkajú s týmto bolestivým a obmedzujúcim ochorením.

Jednou z hlavných výhod svetelnej terapie je jej schopnosť znižovať bolesť. Znižuje zápal, urýchľuje hojenie. Podporuje regeneráciu tkanív a stimuluje tvorbu kolagénu, čo pomáha poškodeným šľachám a svalom rýchlejšie sa hojiť. Tým sa skracuje čas rekonvalescencie a umožňuje návrat k bežným činnostiam bez obmedzení.

Výrobok Bioptron je jednou z najlepších možností svetelnej terapie. Jeho špeciálna technológia poskytuje kvalitné a presné svetelné žiarenie, ktoré je účinné a bezpečné. Prístroj Bioptron sa ľahko používa, či už doma alebo v zdravotníckom zariadení, a poskytuje flexibilitu pri liečbe tenisového lakťa.

Jeho kompaktný a ergonomický dizajn uľahčuje zameranie svetelného lúča priamo na postihnutú oblasť. To zvyšuje účinnosť liečby a maximalizuje výsledky. Vďaka prístroju Bioptron môžete absolvovať svetelnú terapiu priamo u vás doma a dosiahnuť nezávislosť a pohodlie.

Svetelná terapia a výrobok Bioptron sa tak spájajú v účinnej symbióze, ktorá pacientom s bolesťami tenisového lakťa naozaj ponúka nádej na úľavu a rýchlejšie zotavenie. Vyskúšajte túto pokročilú technológiu a zaobstarajte si vlastný Bioptron. Zažite silu svetla a vráťte sa do hry so silnými a zdravými rukami.

(Obrázky: freepik.com)

0 komentárov

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *