ZEPTER AKCIOVÁ PONUKA – akčné zľavy až 35 % a darčeky v hodnote 160 EUR.

Michael McNamara o protizápalových účinkoch terapie Bioptron

Světelná terapie, Zdravý život

Petr Havel

Ponúkame vám rozhovor o svetelnej terapii Bioptron s doktorom Michaelom McNamarom, lekárom a zakladateľom LifeCheck Medical Clinic v Monte Carle.

„Asi najčastejším zdravotným problémom, na ktorý predpisujem svetelnú terapiu Bioptron, sú bolesti kĺbov, najmä kolien, ramien a členkov. Ide o športovcov aj obéznych ľudí, ktorí svoje kĺby extrémne zaťažujú aj kvôli svojej nadmernej hmotnosti. Bioptron sa osvedčil aj pri odstraňovaní bolesti krčnej chrbtice, ktorou dnes trpia aj 18-roční ľudia, najmä v dôsledku dlhého sedenia pri počítači a televízii,“ hovorí Michael McNamara. Okrem toho sa ako lekár snaží nepredpisovať lieky na vysoký krvný tlak alebo znižovanie cholesterolu a svojim klientom najčastejšie odporúča šesť rád.

Chcete vedieť, o aké rady ide?

Mohli by ste nám predstaviť spoločnosť Monte-Carlo LifeCheck?

Centrum LifeCheck Monte Carlo bolo založené v roku 2003 v Monaku. Od roku 1986 pracujem ako lekár v Monackom kniežatstve. Začínal som však ako výskumný pracovník na Kalifornskej univerzite v Berkeley, kde som sa venoval výskumu magnetickej rezonancie. Neskôr som ako špecializovaný diagnostický rádiológ v nemocnici v Monte Carle pomáhal zavádzať túto modernú diagnostickú metódu do praxe. Aj to bol dôvod, prečo som sa presťahoval do Európy. Od univerzitných čias som sa veľmi zaujímal o preventívne neinvazívne metódy vyšetrovania, najmä kardiovaskulárnych ochorení a predovšetkým infarktu.

V roku 2000 som sa rozhodol opustiť nemocnicu a založil som centrum Monte-Carlo LifeCheck, kde poskytujeme našim klientom kompletné zdravotné vyšetrenie pomocou najmodernejších rádiodiagnostických metód, ako sú magnetická rezonancia a počítačová tomografia. Naše vyšetrenia sú také dôkladné, že dokážeme diagnostikovať aj 5 % riziko infarktu. Je pravda, že pri takejto nízkej miere rizika môže infarkt nastať za desať alebo dvadsaťpäť rokov, ale aj nikdy.

Dôležité však je, že naši klienti presne vedia, aký je ich zdravotný stav, a odporúčaním zmeny životného štýlu – zmeny stravy, aktívneho pohybu, výživových doplnkov atď. môžu zdravotným problémom predchádzať. Samozrejme, za predpokladu, že sa budú našimi odporúčaniami riadiť. Ako lekár sa snažím nepredpisovať lieky na vysoký krvný tlak, zníženie cholesterolu atď. ale niekedy je to nevyhnutné.

Michael McNamara a Bioptron
Michael McNamara, M.D., hovorí: „Protizápalový účinok terapie Bioptron ponúka účinnú prevenciu a liečbu.“

Kto sú vaši klienti?

Väčšina našich klientov nežije v Monte Carle. Na vyšetrenia k nám prichádzajú ľudia z Anglicka, Írska, Škótska, krajín bývalého Sovietskeho zväzu atď. Medzi našich klientov patria politici, podnikatelia, herci, hudobníci, modelky a vrcholoví športovci. Všetci majú jedno spoločné: chcú presne vedieť, čo sa deje v ich tele a aký je ich zdravotný stav. Veľmi často sú vo veľkom strese, sú veľmi zaneprázdnení, veľa cestujú, majú zlé stravovacie návyky a hýbu sa len minimálne. Priemerný vek našich klientov je 45 až 50 rokov, ale máme aj šestnásť- a osemdesiatročných, ktorí majú záujem o vyšetrenie.

Naše vyšetrenie je komplexné, ale keďže kardiovaskulárne ochorenia sú celosvetovo najčastejším ochorením, zameriavame sa predovšetkým na ne. Vykonávame aj vyšetrenia napr. na rakovinu, mozgovú príhodu, ochorenia pečene, obličiek, pohybového aparátu, t. j. kĺbov a svalov atď. Naším cieľom je pomôcť klientom vyhnúť sa chirurgickému zákroku, pretože vždy je lepšie liečiť človeka „prirodzeným“ spôsobom bez potreby chirurgického zákroku.

Ako som už povedal, najčastejším ochorením je ochorenie srdca. Dodal by som, že viac ako 50 % pacientov trpiacich týmto zdravotným problémom je obéznych. A z nich takmer 90 % má cukrovku alebo ju čoskoro dostane. Najväčšie riziko pri tomto type ochorenia spočíva v tom, že vo svojom tele necítime žiadne poškodenie.

Svojim klientom dávam šesť rád

Mojim klientom najčastejšie dávam týchto šesť rád: žiadne biele pečivo, žiadne cestoviny, žiadna ryža, žiadne zemiaky, žiadne sladké nápoje, žiadne dezerty. Ak sa vám podarí prestať jesť týchto šesť potravín, schudnete až 50 % svojej želanej hmotnosti, a potom sa musíte zbaviť zvyšných 50 % zvýšenou fyzickou aktivitou.

Michael McNamara a terapia BioptronTri rizikové faktory, s ktorými sa najčastejšie stretávam pri vyšetreniach, sú: poškodenie koronárnych tepien, poškodenie pľúc v dôsledku fajčenia cigariet a nadmerné množstvo brušného tuku. Brušný tuk je nebezpečný, pretože sa z neho do krvi vyplavujú mastné kyseliny a molekuly so zápalovými látkami, ktoré potom môžu vážne poškodiť pečeň. Zjazvenie tkaniva pečene je podobné cirhóze. Toto poškodenie pečene ju robí náchylnejšou na rakovinu.

Koľko rokov používate svetelnú terapiu Bioptron vo svojej lekárskej praxi?

Svetelnú terapiu Bioptron, konkrétne Bioptron Compact (teraz nahradený novým modelom Bioptron MedAll, pozn. red.), som začal používať najprv ako súkromná osoba asi pred ôsmimi rokmi. V tom čase som trpel zápalom šliach na spodnej časti chodidla, čo je veľmi bolestivý zdravotný problém. Niektoré dni som nemohol ani chodiť, čo mi sťažovalo aj vstávanie z postele. Najprv som používal špeciálnu obuv, ale potom som vyskúšal Bioptron. Svietil som šesť až osem týždňov, presne si to nepamätám, štyri až päť dní v týždni po desať minút – a všetky problémy zmizli.

Potom, po niekoľkých mesiacoch, sa mi zápal šliach na nohe opäť vrátil, ale úspešne som ho vyliečil Bioptronom za desať dní. Svetelnú terapiu Bioptron som používal aj na liečbu ramena, ktoré som si poranil pri hraní plážového volejbalu, ako aj na liečbu pooperačnej jazvy na tvári. Neopatrný lyžiar mi spôsobil ošklivú ranu na tvári hranou lyže, čo si vyžiadalo zákrok u plastického chirurga. Musím priznať, že keď som videl fotografie jazvy pred a po svetelnej terapii, bol som nadšený výsledným rozdielom.

Na základe týchto dobrých skúseností som začal svojim klientom odporúčať svetelnú terapiu, najmä pri problémoch s ramenami, chrbtom, krkom, nohami a tiež na urýchlenie liečby rezných poranení. Vo svojej praxi používam oba väčšie modely, Bioptron Pro 1 a Bioptron 2.

BIOPTRON® vyhral na kongrese AntiAging & Beauty Trophy v Paríži

Akú hlavnú výhodu terapie Bioptron by ste na základe vlastných skúseností uviedli?

Hlavnými výhodami svetelnej terapie Bioptron je, že ide o cenovo veľmi efektívnu terapiu, ktorá pomáha znižovať mieru zápalu, zmierňuje bolesť, urýchľuje hojenie rán, nemá vedľajšie účinky a nie je časovo náročná. Stačí svietiť každý deň 10 minút. Stručne povedané, svetelná terapia Bioptron skutočne funguje a pomáha.

Aká je najčastejšia zdravotná indikácia, pri ktorej predpisujete svetelnú terapiu Bioptron?

Asi najčastejším zdravotným problémom, na ktorý predpisujem svetelnú terapiu Bioptron, sú bolesti kĺbov, najmä kolien, ramien a členkov. Ide o športovcov aj obéznych ľudí, ktorí svoje kĺby extrémne zaťažujú aj kvôli svojej nadmernej hmotnosti. Bioptron sa osvedčil aj pri odstraňovaní bolesti krčnej chrbtice, ktorou dnes trpia aj 18-roční ľudia, najmä v dôsledku dlhého sedenia pri počítači a televízii.

Kedy odporúčate svetelnú terapiu Bioptron ako doplnkovú liečbu na podporu tradičných lekárskych metód a kedy ako monoterapiu?

Ako doplnkovú metódu liečby odporúčam svetelnú terapiu Bioptron po operácii. Taktiež ako podpornú liečbu každému, kto má veľké bolesti, zápaly alebo zranenia a užíva tabletky. Ako monoterapiu predpisujem terapiu Bioptron svojim obéznym pacientom, ako aj ľuďom, ktorí trpia vysokým cholesterolom alebo ischemickou chorobou srdca.

terapie Bioptron

Svetelnú terapiu Bioptron odporúčam obéznym pacientom nie preto, že im pomáha schudnúť alebo rozpúšťať tuk, ale preto, že má protizápalové účinky. Z brušného tuku sa do tela alebo krvného obehu uvoľňuje veľké množstvo zápalových látok. Každodenná aplikácia terapie Bioptron znižuje zápal spôsobený tukovými bunkami. Klientom s kardiovaskulárnymi ochoreniami tiež odporúčam svietiť na krčné tepny, ktoré sú tesne pod kožou, a preto dostávajú viac polarizovaného svetla, ktoré má protizápalové účinky. Dĺžka aplikácie sa líši podľa závažnosti ochorenia. Vo väčšine prípadov však stačí svietiť 4 až 10 minút denne, vo výnimočných prípadoch až 30 minút. Pri aplikácii svetelnej terapie Bioptron sa navyše môžete pohodlne usadiť pred televízor a sledovať obľúbený seriál.

Vedeli by ste ako lekár predpovedať budúcnosť svetelnej terapie Bioptron?

Podľa môjho názoru sa svetelná terapia Bioptron bude čoraz viac využívať pre svoj protizápalový účinok nielen ako účinná prevencia, ale aj ako doplnková liečebná metóda v boji proti mnohým chorobám. Má preto veľký potenciál. Svoje uplatnenie nájde aj pri liečbe niektorých psychických porúch, napríklad sezónnej afektívnej poruchy vznikajúcej v zime v dôsledku nedostatku slnečného svetla.

Mojou víziou je preto využívať svetelnú terapiu Bioptron v kombinácii so zdravým životným štýlom a aktívnym životným štýlom ako všeobecnú prevenciu chorôb. V mnohých prípadoch nám terapia Bioptron pomáha zastaviť aj progresiu ochorenia, ktoré sa potom už nezhoršuje, a to treba tiež považovať za veľké víťazstvo. Ide teda o neinvazívnu, ale účinnú metódu zdravotnej prevencie.

Rozhovor spoločnosti Zepter International poskytol Michael McNamara, M.D., Diagnostic Radiologist, Monte-Carlo LifeCheck


Kúpte si Bioptron v našom e-shope, aktuálne za zvýhodnenú cenu

Ak ste sa rozhodli využívať svetelnú terapiu Bioptron priamo v pohodlí domova, máme pre vás skvelú správu!

Bioptron si môžete kúpiť priamo v našom e-shope, ktorý vám poskytuje jedinečné výhody a zaručenú kvalitu. Nasledujúce dôvody vás presvedčia, prečo by ste si mali kúpiť Bioptron práve u nás.

Záruka kvality: naša spoločnosť je oficiálnym autorizovaným predajcom Bioptronu.
Odborné poradenstvo: náš tím je dobre vyškolený a kvalifikovaný, aby vám poskytol podporu a odpovede na všetky otázky týkajúce sa Bioptronu a jeho používania.
Výhodné ponuky a zľavy: v našom e-shope pravidelne uvádzame výhodné ponuky a zľavy na Bioptron a súvisiace produkty.
Bezpečné a rýchle nakupovanie: naším cieľom je poskytovať vám bezpečné a rýchle nakupovanie.
Zákaznícky servis: vaša spokojnosť je našou prioritou.

Zakúpením prístroja Bioptron z nášho e-shopu získate nielen výkonný terapeutický prístroj, ale aj dôveryhodnosť, výhody a odbornú podporu nášho tímu.

Neotáľajte a využite túto výzvu! Kúpte si Bioptron v našom e-shope a začnite svoju cestu k úľave od bolesti a zlepšeniu kvality života ešte dnes.

Vyberte si z našich najpredávanejších produktov Bioptron za zvýhodnenú cenu:

0 komentárov

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *